Blog

Komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu „Włodzimierz” w m. Napoleonów

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W RADOMSKU z dnia 27 grudnia 2019 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu „Włodzimierz” w m. Napoleonów czytaj dalej “Komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu „Włodzimierz” w m. Napoleonów”

100 lat służb sanitarnych w Polsce

Historia powstania służb sanitarnych w Polsce sięga do dnia 8 lutego 1919 roku, w którym opublikowana została w dzienniku ustaw Państwowa Zasadnicza Ustawa Sanitarna wprowadzona w formie dekretu podpisanego przez Naczelnika Państwa – Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Ministrów – Ignacego Paderewskiego i Ministra Zdrowia Publicznego – Tomasza Janiszewskiego. Ustawa ta stanowiła podstawę do organizacji i działania całej służby zdrowia w odradzającej się RP, zarówno w części zapobiegawczej, jak i leczniczej. czytaj dalej “100 lat służb sanitarnych w Polsce”

Azbest – definicja i postępowanie

Co to jest azbest? Jest to nazwa włóknistych materiałów nieorganicznych i niezależnie od różnic chemicznych i wynikających z budowy krystalicznej są minerałami naturalnie występującymi w przyrodzie. Ze względu na unikalne właściwości chemiczne i fizyczne, azbest znalazł zastosowanie w wielu wyrobach, w tym przede wszystkim do produkcji płyt azbestowo-cementowych (na pokrycia dachowe, elewacje budynków).  czytaj dalej “Azbest – definicja i postępowanie”